Třída Koťátek

Třída „Koťátek“ je heterogenní skupina, kterou navštěvuje 21 dětí, z toho je 10 dívek a 11 chlapců ve věku 2 – 4 let.

Naším cílem je děti citlivě adaptovat v novém prostředí a kolektivu, kde mohou budovat kamarádské vztahy. Klademe důraz na klidné, „rodinné“ prostředí, kde se děti cítí bezpečně a mohou se rozvíjet ve všech směrech, s ohledem na svůj věk a individuální schopnosti. Společně tvoříme pravidla třídy, zvykáme si na denní režim a sebeobsluhu. Ve výchovné práci dbáme na dostatek volné, spontánní hry a prožitkového učení. Při řízených činnostech rozvíjíme hrubou a jemnou motoriku, dechová cvičení, práci s mluvidly, rozšiřování slovní zásoby. Samozřejmostí je zdokonalování komunikačních, pohybových a výtvarných dovedností se spoustou legrace a získáváním nových poznatků z našeho velkého světa.

Učitelky: Věra Müllerová, Jaroslava Šustová

Školní asistent: Václava Toncarová